Yunanlı heyet, Atakum Belediyesi’ni ziyaret etti

Yunanistan’dan gelen ve Samsun-Ordu-Sinop illerinde gezi, incelemenin yanı sıra pazar araştırması yapacak olan heyet, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’nın konuğu oldu.

Samsun Mübadale Derneği ile Türk Hava Yolları (THY)’nın ortaklaşa düzenledikleri,”Selanik-Karadeniz Kültür ve Turizm” konulu geziye katılan 15 kişilik ekip, 30 Mayıs–3 Haziran tarihleri arasında Samsun-Ordu ve Sinop illerinde pazar araştırmaları ve tanıtım turuna çıktı.

Gezi sırasında çeşitli kurumları da ziyaret eden ve aralarında Selanik Belediyesi Kültür ve Turizm’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Spyriden Pengas, Selanik Seyahat Acenteleri Birliği Başkan Yardımcısı Stefanos Hatzimanolis, Selanik Turizm Organizasyon Başkanı Nikolaos Sapountzis, THY Selanik Müdürü Utku Yazan’ın da bulunduğu Yunanistan ekibi, Samsun Mübadele Derneği Başkanı Salih Meriç ve Başkan Yardımcısı Ersin Kasap nezaretinde Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’yı ziyaret etti.

Yunanistan’dan gelen konukları ağırlamaktan son derece memnun olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Burma, “Ziyaretiniz beni son derece memnun etti. En kısa zamanda sizi ziyaret etmeye çalışacağım. Kentler arası ilişkilerin gelişmesinden yanayım. Atakum olarak turizm alanında ciddi gelişmeler kaydetmek istiyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buna katkı sağlayabilirsiniz. Sizin oradan bir kardeş şehir edinmekte isteriz.” şeklinde konuştu.

Son derece sıcak ve samimi bir şekilde karşılandıklarını ve kendilerine gösterilen misafirperverlik karşısında duygulandıklarını söyleyen Yunanlı konuklar, Başkan Burma’ya Selanik ile ilgili kitap, broşür ve görsel döküman hediye etti.

turizmtatilseyahat.com