Yunanistan’ın 12 Adalar Mimarları Datça’da Buluştu

Datça Belediyesi, Datça Kaymakamlığı ve Datça Mimarlar Odası’nın ortak belirlediği tema olan ‘Datça’nın mimarlık konuları atölye çalışmalarıyla sunum yapılacak.

Mimarlar Odası Muğla Şubesi’ninDatça Temsilciliğiyle Yunanistan 12 Adalar Şubesinin ortak düzenlediği ‘mimarlık Buluşmaları’ bu yıl Datça’da yapılıyor.

Etkinlik kapsamında Datça Belediyesi,Datça Kaymakamlığı ve Datça Mimarlar Odası’nın ortak belirlediği tema olan ‘Datça’nın mimarlık konuları atölye çalışmalıyla işlenecek ve sunumu yapılacak.

Bir hafta sürecek atölye çalışmalarının sunumu 21 -22 ve 23 eylül tarihlerinde yapılarak çalışmalar sergilenecek. Etkinlik boyunca işlenecek konular arasından üç konunun öne çıktığı belirtildi. Bunlardan; 1.’si Datça Knidos ören yerinin düzenlenmesi 2.’si Burgaz ören yerinin reakrasyonu 3.’sü Datça Pazaryerinin ticari merkez ve alış veriş merkezi şeklinde yapılması.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Mimarlar Odası Datça TemsilcisiTülay Özberk, “Bu etkinliğin bu yıl beşincisini düzenliyoruz. Beş yıl önce başlattığımız bu etkinlik ilk olarak Muğla’da düzenlendi. Sırasıyla;Yunanistan’ın Rodos adası, Muğla’nın Bodrum ilçesi, Yunanistan’ın Kos Adası ve bugün 5.’sini Datça’da yapıyoruz. Etkinliklerimiz 23 Eylül tarihine kadar devam edecek” dedi.

İhlas Haber Ajansı