Yunanistan’dan marka alacak

Çocuk giyimde 52 mağazaya ulaşan B&G Store’un sahibi Seyidullah Nebati, Yunanistan’da 7 mağazalı bir markayı almaya hazırlanıyor

Şanlıurfalı Nebati ailesinin 10 çocuğundan biri olan Boys&Girls (B&G) mağazalarının sahibi Seyidullah Nebati, krizi fırsata çevirip Yunanistan’ın 7 mağazalı çocuk giyimzincirlerinden bir markayı satın almaya hazırlanıyor. Krizin biraz daha dip yapmasını beklediğini belirten Nebati, “Fiyatlar biraz daha makul seviyeye inince, yani birkaç ay sonra mağazaları satın alacağım. Zaten görüşmeler son aşamaya geldi” dedi. Türkiye, Rusya ve Bulgaristan’da 52 mağazaya ulaştıklarını belirten Nebati, İtalya’yı da vuran ekonomik krizin avantajını yaşayacaklarını belirterek, “İtalyan ortaklahareket edip 1 yıl içinde turistlerin yoğun olarak geldiği Roma başta olmak üzere ülkede bir anda 20 mağaza birden açacağız” dedi. Fonların devamlı kapılarını çaldığını ancak şirketi satmayı düşünmediğini belirten Nebati, Türkiye’de tasarımıyapılmış koleksiyonları Madi in Turkey etiketiyle yurtdışına ihraç edeceğini kaydetti.

‘2014’TE HALKA AÇILACAĞIZ’ 
2012 itibariyle tüm borçlarını bitireceklerini ve halka açılmak için gerekli altyapıyıkurmaya başladıklarını belirten Nebati, “Şirketi kurduk. Yüzde 20’mizi halka açacağız. Çalışanlarımızın tümüne iskontolu alım imkanı sunacağız. En geç 2014 nisan ayında halka açılmış oluruz” dedi. Gelecek yıl 15 yeni mağaza daha açacakların ifade eden Nebati, 2015’e kadar her yıl ortalama 12 mağaza açacaklarını ve 2015’te 100 mağazalı ve 100 milyon lira cirolu bir şirket olacaklarını ifade etti.

İTALYA’DA 1 YILDA LİDER OLURUZ
Merter’de bir Ar-Ge merkezi açtıklarını ve oradan çıkan bin 200 model ürünü vitrine çıkardıklarını ifade eden Nebati,merkezin yılda 1 milyon dolar maliyeti olduğunu ama dünyaya kendi tasarımlarını satmak için bu merkezden vazgeçmeyeceğini söyledi. “Babam varlıklıydı. Ondan kalanlarla rahat bir hayat sürebilirdim ama Türkiye’den uluslararası bir marka çıkarma hayalim var. Ve bunu başaracağım. Çocuklarıma dünya çapında bir marka bırakacağım” diyen Nebati, 1 yıl içinde bütün İtalya piyasasının çocuk kategorisindeki üst segmentini ele geçirmeyi hedeflediğini söyledi.

kaynak: SABAH