Yunanistan Türklerin ilk tercihi

Yunanistan Türklerin ilk tercihi oldu.

Türkiye’nin tatil için en çok tercih ettiği ülke Yunanistan seçildi.

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Ar-Ge biriminin yaptığı araştırmaya göre, tatil için en çok tercih edilen ülke Yunanistan. Araştırmaya göre, Türkiye’den paket program alınarak gidilen 10 ülke arasında Yunanistan ilk, Suriye ikinci İtalya ise üçüncü sırada yer alıyor.

Geçen yılın verilerine göre; Yunanistan´a 85 bin 450, Suriye´ye 75 bin 632, İtalya´ya 75 bin 189 Türk turistin gittiği açıklandı. Ancak son zamanlarda Suriye’de yaşanan olaylar sebebiyle bu ülkeye yönelik tur satışları hızla kesildi.

Son yıllarda Türkiye’den yurt dışına yapılan seyahatlerde büyük artış yaşanıyor. Türiye’nin batı komşusu olan Yunanistan’ın en çok tercih edilen ülke olmasının sebepleri ise ulaşım rahalığı, uygun fiyatları, denizi, eğlencesi,doğası, alışveriş imkanı gibi birçok alternatife sahip olması.

Yunanistan Adaları’na feribot ile ulaşım

Özellikle yaz dönemlerinde Yunan Adaları dünyanın her yerinden gelen turistlerle dolup taşıyor.

Kos,Rodos,Santorini,Mykonos,Girit,Midilli,Korfu gibi adalar Türklerin de en çok tercih ettiği turizm merkezlerinden.

Yunanistan’ın her adası farklı bir özelliğe sahip. Kos Rodos adalarında deniz,kum,güneş,alışveriş,gezi gibi birçok imkanı bulabilirken, eğlence tutkunları ise genellikle Mykonos’u tercih ediyor.

Balayı çiftlerinin ilk durağı ise muhteşem manzaralarıyla meşhur olan Santorini adası.. Balayı çiftleri Santorini başta olmak üzere Kos, Rodos,Mykonos gibi Yunan Adaları’nda tatili tercih ediyor.

Yeşil pasaporta vize yok

Ayrıca, Yunanistan’ın yeşil pasaport sahiplerine vizeyi kaldırması da ülkeye yapılan seyahatleri arttırdı.

kaynak: turizmtatilseyahat.com