Yunanistan 8. Ankara Uluslararası Karikatür Festivali’nde

18. Uluslararası Ankara Karikatür Festivali 20-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Karikatür Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamındaki festivalde, hem çocukların çizdikleri hem de çocuklar için çizilmiş karikatürlerden oluşan sergiler açılacak.

“8. Uluslararası 7-77 Karikatür Yarışması'”, “’10. Ulusal 7-17 Karikatür Yarışması'”, Batti Manfruelli , Hideo Takeda, Hayati Boyacıoğlu, Hüseyin Çakmak, Athanassios Efthimiadis, Atila Özer sergileri festival süresince başkentin çeşitli galerilerinde izlenime sunulacak.

Japon, Yunan, Polonya, Alman çizgi filmlerinin minik seyirciyle buluşacağı festivalde, 7-17 yaş grubu çocuklar karikatür ustalarıyla çizim yapma şansına da sahip olacak. Çocuklar için ”okumak gelecektir” konulu uluslararası atölye çalışması düzenlenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Resim Heykel Müzesi, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Sergi Salonu, Türk İngiliz Kültür Derneği Sergi ve Toplantı Salonu ile Umag Sanat Galerisi’nde yapılacak etkinliklerde, yabancı ve Türk karikatür sanatçıları başkentlilerle bir araya gelecek.

Festival etkinlikleri, 2012 yılının sonuna kadar yurt içi ve yurt dışında çeşitli kentlerde yinelenecek.

Kaynak : AA