Yunanistan 31. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarında

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı düzenlenecek. Bu 52,000 m²’lik etkileyici alanı her yıl 300.000’den fazla insan ziyaret etmektedir. Türk yayıncı ve katılımcılar bu yıl 600.000’i geçecek. İstanbul Kitap Fuarı’na Yunanistan’dan ve 40 ülkeden yayınevleri, telif ajansları ve konuk yazarlar katılacak.

17-20 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı  Yunanistan, Yunan Eğitim, Dinişleri, Kültür ve Spor Bakanlığı ve Ulusal Kitap Merkezi (EKEBI) tarafından düzenlenen ulusal kiosk ile temsil edilecek. Yunanistan Ulusal Kioskun ölçümü 24 m² olacaktır, 2011 yılının Türkçeye tercüme edilmiş Yunan ödüllü kitapları ve genelde Yunan yayıncıların tarafından önerilen ve özel seçilen Yunan kitapları bulunacak.

Son yıllarda Balkanlarda uluslararası kitap fuarlarına da Yunan kitabının önemli bir varlığı vardır. Bu hızla gelişen pazarlarda Yunan dilinin çok nüfuzlu bir rolu vardır ve Yunan kitabını sevilen bir alışkanlığa dönüştüren unsur budur.

Kaynak: mfa.gr/turkey


Ξενοδοχεία στην Κωνσταντινούπολη


Ξενοδοχεία στη Σμύρνη


Ξενοδοχεία στην Καππαδοκία