Yunan heyeti temaslarını tamamladı

Yunanistan Rodopi Esnaf ve Sanatkarlar Odası heyeti, Edirne’deki temaslarını tamamladı.
Yunanistan Rodopi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Argiris Argiropoulos başkanlığındaki heyet, İpsala, Uzunköprü ve Edirne merkezde ziyaretlerde bulundu, meslek örgütleriyle toplantılara katıldı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, yönetim kurulu üyesi Mehmet Özkan ve genel sekreter Özay Güngören’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, birlik olarak üyelerinin mesleki gelişimi başta olmak üzere çeşitli projeler hazırladıklarını belirtti.

Son olarak Bulgaristan ile olan Sınır Ötesi İşbirliği Programı’na 5 proje sunduklarını ifade eden İnağ, şunları kaydetti: ”Umuyorum hepsi kabul edilir ve toplam 1,5 milyon avroluk proje hacmine ulaşırız. Halihazırda yürüttüğümüz proje kapsamında ‘İkiz Evler’ isimli konağın restorasyonu bitti. Bu konağı esnaf ve sanatkarlarımız için bir gösteri merkezi olarak kullanacağız. Yunanistan ile Türkiye’nin ortak katılabileceği Avrupa Birliği programlarında ortak projeler yapabiliriz. Bu konuda bir protokol imzalayabiliriz.”

Argiropoulos da Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve birliğe bağlı odalar ile her zaman için proje ortaklığına hazır olduklarını belirterek, ”Rodopi Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile çalışmaya daima hazır. Bu konuda en kısa sürede Gümülcine’de bir araya gelerek çalışma takvimimizi belirleyelim. Ortak bir protokol hazırlayarak çalışmalarımıza hız katabiliriz” şeklinde konuştu.

AA