Türk turizmci Yunanistan’ı keşfe çıktı

Fiyatların düştüğü Yunanistan sahilleri Türkler’e açılıyor. Tur şirketleri mayıstan itibaren 99 euroya Halkidiki-Cassandra ve Sithonia’ya turist taşıyacak

Yunanistan’ın daha önce Türk turistlerce pek bilinmeyen tatil bölgeleri bu yıl turizme açılıyor. Mayıs itibariyle Yunan adalarına turlar başlatmak için ülkeyi gezen Türk turizmcilerden bazıları programlarını hazırladı bile. Kappa Tur, Yunanistan’ın güneyinde kalan ve beyaz kumsala sahip Halkidiki bölgesindeki Cassandra ve Sithonia yarımadalarını bu yıl Türk turistlerle doldurmayı hedefliyor. Şirket, mayıs ayından itibaren bölgeye 99 eurodan başlayan fiyatlarla tur düzenleyecek. Bölgeyi gezen Kappa Tur Genel Müdürü Kaan İşçil, “Bölgedeki otelciler bizi davet etti. Bu yıl Türk turistleri de görmek istiyoruz dediler. Ekonomik krizin de etkisiyle çok iyi fiyatlar aldık” dedi. Bölgenin egzotik adalardaki gibi beyaz kumsallara sahip olduğunun altını çizen İşçil, mayıstan itibaren her hafta otobüslerle 4 ile 7 gece arasında değişen turlar düzenleyeceklerini belirtti. Turlarda Yunanistan’daki yerel markalı 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklanacak. Gündüz deniz-güneş tatilinin ateşin ilk bulunduğu mağaraya ve Kavala’ya kültür gezileri ve akşamları da sirtaki geceleri düzenlenecek. İşçil, otobüs turlarını tercih ettiklerini ancak karayoluyla gitmek istemeyenlere Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Selanik seferi ile de alternatif bir rota sunulacağını söyledi. 18 Kasım’a kadar devam edecek turlarda hedef bu yıl 5 bin kişiyi Yunanistan’a götürmek.

Jolly de sırada
Jolly Tur da Yunanistan’ın daha önce tur düzenlenmeyen turistik bölgeleriyle ilgili çalışmalara başladı. Jolly Tur yetkililerinin de Yunan Turizm Bakanlığı temsilcileriyle bir araya gelerek daha önce Türk turistlerin gitmedikleri yenibölgelere turların başlatılmasıyla ilgili görüşmeler yaptıkları öğrenildi.

SABAH