THY Selanik Seferlerini 6’ya Çıkartacak

Türk Hava Yolları (THY) Selanik Müdürü Utku Yazan, “Selanik’e şu an haftada 4 sefer yapmaktayız ama bu sayıyı en yakın zamanda 6 güne çıkartmak istiyoruz” dedi.

THY’nin Selanik seferlerinin arttırılması ve Selanik’e çok yakın bir bölgede olan Halkidiki Yarımadası’nın tanıtılması amacıyla bugün Holiday Inn Otel’de basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya THY Selanik Müdürü Utku Yazan ve Halkidiki Valisi Giorgos İoannis ile çok sayıda kişi katıldı. Toplantıda bir konuşmayapan Utku Yazan, “Yaklaşık 8 aydır haftada 4 sefer olarak Selanik’e uçmaktayız. Biz bu bölgenin lokomotifi olmak için çok çalışıyoruz. Bölgedeki tüm sivil toplum kuruluşları, sanayi odaları ve yerel yöneticileri ile çok uyumlu bir şekilde çalışmaktayız. Tüm enerjimizi bu bölgeye veriyoruz, aynı enerjiyi almayı da bekliyoruz. Şu an haftada 4 sefer yapmaktayız ama bu sayıyı en yakın zamanda 6 güne çıkartmak istiyoruz. Selanik çok önemli bir bölge” diye konuştu.

Halkidiki Valisi Giorgos İoannis ise, “Biz bundan sonra Türk halkıyla daha sıcak ilişkiler kurmak istiyoruz. Halkidiki’ye daha çok turist gelmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Toplantının sonunda Vali Giorgos İoannis, Utku Yazan’a plaket takdim etti.