Sismanoglio Megaro’da Yunanca dersleri için yeni dönem (2014-2015)

1 Eylül 2014’ten, 25 Eylül 2014’e kadar Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun Sismanoglio Megaro binasında yeni eğitim dönemi Yunan dili öğrenim programı öğrenci kayıtları yapılacaktır. Derslerin başlangıç tarihi 8 Ekim 2014 ‘tür .

Kayıtlarla ilgili bilgiler:
Başlangıç seviyesi hariç Sismanoglio Megaro’nun bütün bölümleri (A2 -C2 kadar): Programla ilgilenenler Sismanoglio Megaro’da 26 Eylül Cuma günü saat 18:00 ve 27 Eylül Cumartesi günü saat 11:00’de gerçekleştirilecek olan yazılı ve sözlü Seviye Tespit Sınavına katılmaya davet edilecektir.

Skype üzerinden programa katılım
Bu sene belirli bir sayıda katılımcıya verilebilecek olan bu uygulama İstanbul dışında öğrencilerin interne (skype) üzerinden programa katılımı için uygulanacaktır. Bu uygulama ile ilgilenenlerin mevcut skype kullanıcı adı ve   başvuru formlarını bize yunandilkurslari@gmail.com adresinden göndermeleri rica olunur.

Karşılıklı öğretim/in tandem programına katılım
Yunanistan’ın İstanbul’daki Genel Konsolosluğu Sismanoglio Megaro’nun yunanca programı çerçevesinde Yunanistan Üniversiteleri işbirliği ile Türkçe ve Yunanca konuşanlar için skype aracılığıyla Yunanca-Türkçe karşılıklı öğretim/ tandem programıni düzenliyor. Programın başlangıç tarihi: 13 Ekim 2014. Programa katılmak istiyorsanız, 1 Eylül’den sonra aggeliki14d@yahoo.com ‘a başvurunuzla ilgili e-posta gönderebilirsiniz.

İstanbul’daki karşılıklı öğretim/in tandem programına katılım
Türk-Yunan Tandem programı, Sismanoglio Megaro’nun Türk öğrencileri ile İstanbul’da yaşayan yunanca konuşanlar arasında düzenlenecektir. Ana dilinizi öğretmek ya da öğrendiğiniz dili geliştirmek istiyor musunuz? Katılımcıların “eşleriyle” veya tandem grubuyla yapılan toplantılara, haftada en az bir kere katılabilecek kadar vaktinin olması gerekmektedir. Programın başlangıç tarihi: 13 Ekim 2014. Programa katılmak istiyorsanız, 1 Eylül’den sonra  aggeliki14d@yahoo.com ‘a başvurunuzla ilgili e-posta gönderebilirsiniz.

İlgilenenler Yunan dil kursları sekreterliğine aşağıdaki evrakları bizzat kendileri ibraz etmelidirler:
1) Burs başvuru formu
2) 2 Fotoğraf
3) Nüfus cüzdanı fotokopisi
4) İkametgah sureti

Yunan dil kursları sekreterliğin çalışma gün ve saatler için  aşağıdaki linki tıklayınız