Sismanoglio Megaro’da Yunanca dersleri için yeni bölümler

17 Aralık 2012’den, 18 Ocak 2013’e kadar Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun Sismanoglio Megaro binasında yeni eğitim dönemi Yunan dilinin öğrenim programı öğrenci kayıtları yapılacaktır. Derslerin başlama tarihi 11 Şubat 2013 olacak.

Kayıtlarla ilgili bilgiler:
1.    Başlangıç seviyesi hariç Sismanoglio Megaro’nun bütün bölümleri (A1.2-C1 kadar). Paydaşlar yakın zamanda açıklanacak tarihlere yeterlik sınavına katılmaya davet edilecektir.
2.    Yunanca Konuşma Kursu: Konuşma Kursu,Υunancanın temel gramerini (Α2.1-Α.2.2-Β1.1 seviyeleri) bilen ve konuşma dilinin anlamasını ve konuşmasını geliştirmeyi isteyenler için planlamıştır. Konuşma kursunda öğrencilere, kelime dağarcığını geliştirmeyi, daha akıcı konuşmayı ve Yunan dilinin vurgulama ve fonetik yapısını tanıma fırsatı sunulacaktır.
3.    Edebi Eser Okuma Kursu: Edebi eser okuma kursu Yunan dilinin temel gramerini bilen ve Yunanca dil bilgisini daha üst seviyeye taşımak isteyenler için tasarlanmıştır. Aynı zamanda kursa katılanlar çağdaş Yunan yaşam tarzı ve kültürü ile tanışacaktır. Edebi eser okuma kursunda masal, hikâye, roman, şiir, tiyatro gibi farklı edebi türleri orijinalinde okuyup analiz etme fırsatı verilecektir. Ele alınacak metinlerin bazılarının Türkçe çevirisi bulunmaktadır. Dersler iki haftada bir olacaktır.
4.    Yunan Dil Merkezi’nin (YDM) Yunan dilinin sertifikasyon sınavları için hazırlanma bölümü.  Bu bölüm Yunanca bilgiye sahip olanlara ve sertifika almak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılanmaktadır. Amacı, dört dil becerisini ilerletmektir (sözlü dilin konuşmak ve anlaşılması / yazılı dilin üretimi ve anlaşılması) ve bu türdeki ilgili sınavlara adayları alıştırmaktır. 1 Şubat tarihinde başlayıp 22 Mart 2013’e kadar sınav için kayıtlar olacaktır ve YDM tarafından duyurulan sınav 14, 15 ve 16 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşecektir. Sismanoglio Megaro, Türkiye’deki tek sertifikalı test merkezidir.

Yeterli öğrenci sayısı tamamlanmış ise tüm bu bölümleri çalışacağını vurgulamaktadır, seviyeler programa kabul edilecek olanlarının çoğunluğunun ihtiyaçlarına bağlıdır.

Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılar ve yeterlik sınavlarının tarihleri 17 Aralık 2012’den önce ilan edilecektir.

Kaynak: mfa.gr/turkey


Ξενοδοχεία στην Κωνσταντινούπολη


Ξενοδοχεία στη Σμύρνη


Ξενοδοχεία στην Καππαδοκία