Sismanoglio Megaro’da, İstanbul Filarmonisi’nden Oda Müziği Konserler Dizisi: 20 Nisan’da, Trio Mimar Sinan Resitali

filarmoniki-istanbul-sismanogleio

İstanbul Filarmonisi oda müziği konserlerine ev sahipliği yapmakta olan Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun Sismanoglio Megaro binasında, 20 Nisan’da Pazartesi günü,  saat 19:30’ta Ayla Uludere (flüt), Leyla Bayramoğulları (flüt) ve Ayça Aytuğ (piyano) Trio Resitali  gerçekleşecektir.

TRİO MİMAR SİNAN
“Farklı Ülkelerin Flüt Tınıları”

20 Nisan 2015 Pazartesi – Saat: 19.30

Program

C. CUI
Five Pieces
Badinaje
Berceuse
Scherzino
Nocturne
Waltz

G. ROSSINI The  Barber  of  Seville
E. KÖHLER Çiçeklerin Dansı
D. SCHNYDER Süite Provençale pour Deux Flutes
Eva BARATH Japanisch for 2 Flutes
Sercan BÜYÜKEDES Yağmur Yağıyor (Ayla Uludere’ye)
G. BIZET Carmen – Suite
Fr. DOPPLER La Sonnambula, Paraphrase en Souvenir de Adelina Pati, op.42
Doç. AYLA ULUDERE

1970’de Bulgaristan’da doğdu. Sekiz yaşında piyano, on bir yaşında flüt çalışmalarına başladı.1989’da Hristina Morfova Konservatuarı’nın lise bölümünü başarı ile tamamladı. 1991’de MSGSÜ Devlet Konservatuarı Flüt Sanat Dalında başladığı lisans eğitimini, Prof. Mükerrem Berk ile sürdürdüğü çalışmasıyla üç yılda üstün başarıyla tamamladı. 1996’da Akbank Oda Orkestrası’nda görev aldı. 2001’de Sofya’da düzenlenen Uluslararası “Dünya ve Müzik” Yarışması’nda Artistik Direktör Prof.Jeni Zahariyeva adına vitüozite jüri özel ödülünü aldı. Ayrıca 2004’de Sofya’nın “Lubomir Pipkov” Ulusal Müzik Okulunun düzenlediği Birinci Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması’nda ve 2009’da Beşinci Uluslararası Genç Virtüözler Yarışmasında Flüt Dalında jüri üyesi olarak görev aldı. 2004-2013 yılları arasında Prof. Lidya Oşavkova ile Uluslararası Flüt Yaz Kurslarını gerçekleştirmiştir. 2006’da yardımcı doçent, 2009’da doçent ünvanını kazandı. Sanatçı halen MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı Başkanı görevini yürütmektedir.

LEYLA BAYRAMOĞULLARI

1986’da D.E.Ü. İzmir Devlet Konservatuarı Flüt Bölümüne girerek Prof. Cahit Koparal ile eğitimine başladı. 1994‘de pekiyi derece ile mezun oldu ve 1995’de “Folkwang Müzik Akademisi”ni kazanarak önce Doç. Yo Washio, daha sonra Prof. A. Sebald ile çalışmalarını sürdürdü. 1999’da Akademiden mezun oldu ve aynı yıl Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın açtığı sınavları kazanarak kurumda flüt sanatçısı olarak çalışmaya başladı. 1996’da “Köhler Ostbahr” Oda Müziği yarışmasında birinciliği paylaştı. Katıldığı ustalık sınıflarında Prof. A. Nicolet, Prof. J.P.Rampal, Prof. R. Wendorf, Prof. M. Epstein, Prof. M. Martin Koffler, Prof. A. Adorjan, Prof. L. Oşavkova gibi ünlülerle birlikte olan sanatçı 2000’de Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarında Flüt Bölümünü açtı ve 2006 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2008-2010 yılları arasında Flüt Grup Şef Muavinliği görevinde bulunan sanatçı halen Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nda görevini sürdürmektedir. 2012’den beri MSGSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doç. Ayla Uludere ile Sanatta Yeterlilik eğitimine Üfleme ve Vurma Çalgılar programında devam etmektedir.

AYÇA AYTUĞ

1985 yılında Edirne’de doğan sanatçı, piyano eğitimine 1996 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Olga Hasanova’nın sınıfında başladı. 2003 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuarı’na geçiş yaptı ve Prof. Hülya Tarcan’ın sınıfına kabul edilerek, Lisans, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik Programlarını burada tamamladı. Mezuniyetinin hemen ardından BIPA 2006 ‘Birmingham International Piano Academy’ye burslu olarak kabul edildi. Public Masterclass’ta ‘John Lill’ ile çalıştı. Ayrıca Birmingham Konservatuarı Piyano Bölüm Başkanı Prof. Malcolm Wilson, Robert Markham ve Victor Sangorgio ile çalıştı. Boris Bloch, Rolf Plagge, Stephen Kovacevic’in Masterclass’larına katıldı. Sanatçı 2001’de Mimar Sinan Rotary Club birincilik; 2002’de Sedat-Güzin Gürel Bilim ve Sanat Vakfı Uluslararası Piyano Yarışması üçüncülük; 2003’de Ferdi-LiliStatzer Uluslararası Piyano Yarışması ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Edisyonunu Vieri Bottazzini’nin yaptığı onlarca flüt eserlerinin piyano partilerinin revizyonunu yapan Ayça Yılmaz, MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır.

Kaynak: mfa.gr/turkey

 


Ξενοδοχεία στην Κωνσταντινούπολη


Ξενοδοχεία στη Σμύρνη


Ξενοδοχεία στην Καππαδοκία