Sismanoglio Megaro ’da Türk- Yunan Defne-Dafni Derneğitara fındandüzenlenen fotoğrafve belge sergisi: “İmroz/Gökçeada-KarşıBellek”

Yunanistan Istanbul Başkonsolosluğunun Sismanoglio Megaro binasında, 9-24 Haziran 2016 tarihleriarasında Türk-Yunan Defne-Dafni Derneğitarafındandüzenlenen “İmroz/ Gökçeada -KarşıBellek” adlıfotoğrafvebelgesergisineevsahipliğiyapıyor. Sergi açılışına Patrik Hazretleri Sayın Bartholomeos şeref verecektir.

Dünyanın bütün nimetlerini doğasında var eden, antik çağdan günümüze kadar yaşamı kesintisiz taşıyan bir adanın 5000 yıllık öyküsünden günümüze artakalanlara, yitip gidenlere küçük görsel dokunuşlarla  yer verilen  “İmroz/Gökçeada – Karşı Bellek’’  Sergisi 9 Haziran 2016- Perşembe günü saat 18.00’deSismanoglio Megaro’da  (İstiklal cad.No:60, Taksim)  açılıyor.

Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nun ev sahipliğinde, Türk-Yunan Defne-Dafni Derneği tarafından gerçekleştiren serginin küratörlüğünü Doç.Dr. Bengisu Bayrak üstlendi. Emeklerini ortaklaştırarak sergiye katkı verenler ise (alfabetik sırayla); Celal Başlangıç, SteliosBerberis, Semra Canbulat , KostasHristoforidis, KatinaKaranikola, İzzet Keribar, Onur Özer, Nilüfer Tarıkahya, LakisVingas.

Geçmişin görkemi ve hüznünün yanı sıra  yarınlara taşınan “yeni umutlar’’ anlatılıyor. Ayrıca  İmroz/Gökçeada-Samotraki (Semadirek) adaları arasında düzenlenen Dostluk  Festivali dia gösterisi ve  panel kaydı da bu serginin kapsamında.Yortuları, düğünleri, vaftizleri… Tekrar  açılan okullarıyla yeniden doğuşa el verenlerin çabaları, mavi bayraklı plajları, gastronomik zenginlikleri, özgün mimari dokusu ve coğrafi özellikleriyle eşsiz bir yaşam ve turizm beldesi olan İmroz/Gökçeada’nın lezzetlerine tanık olacaksınız bu sergide.

Κüratör:Doç.Dr. Bengisu Bayrak
SergiAçılışı: 9 Haziran 2016, Perşembe, 18.00’da, Sismanoglio Megaro’da
SergiSüresi: 9-24 Haziran 2016
Ziyaretsaatleri:Pazartesi-Cuma: 15.00-20.00, Cumartesi: 10.00-14.00
Adres:Sismanoglio Megaro, IstiklalCaddesi No 60, 34433, Galatasaray-Beyoğlu, Istanbul

Flickr album

13

 


Ξενοδοχεία στην Κωνσταντινούπολη


Ξενοδοχεία στη Σμύρνη


Ξενοδοχεία στην Καππαδοκία