Selanik’te Türk-Yunan Ticaret ve İş Etkinliği

Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin, etkinliğe ana konuşmacı olarak katılan Atina Büyükelçisi Kerim Uras ve Coca-Cola şirketi Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı Ahmet Bozer ile birlikte

Selanik Başkonsolosluğu ve Ticaret Ataşeliği evsahipliğinde  The Met Hotel’de, 18 Aralık 2012 tarihinde, ”Turkish-Greek Trade and Business Dialogue” konulu yemekli bir etkinlik düzenlendi. İngilizce-Yunanca simultane çeviri yapılan etkinliğe, Türkiye ile  işbirliği konusunda istekli, seçkin iş adamları ve sanayiciler katıldı.
Atina Büyükelçisi  Kerim Uras ve  Coca-Cola şirketi Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı  Ahmet Bozer etkinliğe ana konuşmacı olarak katıldılar.

Etkinlik öncesinde Atina Büyükelçisi  Kerim Uras ve  Başkonsolos  Tuğrul Biltekin tarafından yerel TV kanallarıyla mülakatlar yapıldı, konuşmaların ardından verilen yemekte, etkinliğe yoğun ilgi gösteren basın mensuplarının soruları yanıtlandı.

Etkinliğin düzenlendiği salonun girişinde  Selanik Başkonsolosluğu’nca kurulan masada  Türkiye’ye ilişkin tanıtım broşürleri dağıtıldı, bunun yanısıra Türk Havayolları tarafından ayrı bir masa kuruldu ve yapılan çekilişte iki işadamına Gaziantep ve Trabzon bileti hediye edildi.