Lesvos adasında Uzo Müzesi “Uzo Dünyası”

İsidoros Arvanitis’in Plomari Uzosu’nu yakından tanımak için Midilli’nin Plomari bölgesindeki geleneksel damıtma tesislerini ziyaret edin.

Seçkin tadı ve eşsiz kalitesiyle bütün Yunanlıların sevgisini kazanan İsidoros Arvanitis’in Plomari Uzo’su, “Uzo Dünyası”nın sihirli âlemini yakından tanımanız için sizleri Midilli’nin Plomari bölgesindeki geleneksel damıtma tesislerine davet ediyor.

İsidoros Arvanitis’in Plomari Uzo’su damıtma tesisleri seçkin Uzo’nun vatanı sayılan Midilli’nin pitoresk Plomari bölgesindeki mükemmel bir zeytinliğin içinde ve Ayios İsidoros sahilinden bir dakikalık mesafede bulunmaktadır.

ouzo-plomari2

Ziyaretçiler, Yunanistan’ın ulusal içkisi olan Uzo’nun tarihi hakkında bilgi edinebilecek, üretimini yakından izleyebilecekler. Hammaddelerini teker teker görebilecek, hatta ellerine alıp koklayabilecekler. Damıtma ve şişeleme işlemlerinin yapıldığı bölümleri gezebilecek, 18 el yapımı bakır imbiği yakından görebilecekler. İçki tadım günlerine katılıp İsidoros Arvanitis’in Plomari Uzosu’nun seçkin tadını deneyebilecekler.

Uzo Müzesi: “Uzo Dünyası” ( The world of Ouzo)

Ziyaret saatleri: Salı-Cumartesi 10:00-13:00.Rehberlik turu saat başı gerçekleşir.

Giriş 2 euro. (2015’in Aralık ayına kadar giriş tanışma nedeniyle serbesttir.)

İsidoros Arvanitis Plomari içki imalathanesi aile müessesesi.

Kambos Playas, Plomari, Lesvos. Tel: +30 2252031450.
E:mail: grammateia@ouzoplomari.gr