KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Helvacıoğlu Açıklaması

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,Yunanistan’daki krizin her iki ülkedeki ticaret ve esnaf odalarını daha sık bir araya getirmesi gerektiğini bildirdi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yunanistan’daki krizin her iki ülkedeki ticaret ve esnaf odalarını daha sık bir araya getirmesi gerektiğini bildirdi.

Helvacıoğlu, Aa muhabirine yaptığı açıklamada son bir ay içinde 3 kez Yunanistan’a gittiğini ve krizin gözle görülür bir şekilde hissedildiğini, alışveriş noktalarında durgunluk olduğunu belirtti.

Krize alışık olmayan Yunan vatandaşlarının tedirgin olduğunu vurgulayan Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Kriz nedeniyle yollar bomboş. Lokantalar ve alışveriş noktalarında olağanüstü bir durgunluk var. Bu da Yunan vatandaşlarını etkilemiş. Parası olanda harcamıyor. Aslında sivil toplum örgütleri, ticaret ve esnaf odaları olarak komşularımızla bu günlerde daha çok bir araya gelmemiz gerekir.

Kriz var diye biz araya gelmezsek, onlar kabuğuna çekilirse çözümler üretilmez. Biz, odalar olarak komşumuza bu günlerde daha çok gitmemiz gerekiyor. Onlarla iş dünyasının daha tecrübelisi olarak kriz ile ilgili paylaşımlarda bulunmamız gerekiyor.” (AA)