Kostas Vergas’in Fotoğraf sergisi “Yunanistan’dan Esintiler”

14 -24 Şubat tarihleri arasında Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun Sismanoglio Megaro binasında

Sami Solmaz’ın “Adalar”ından Kostas Vergas`ın “Yunanistan” sergisine… Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğunun Sismanoglio Megaro binasında 25 Ocak`ta başlayan fotoğraf sanatına adanmış festival devam ediyor. 14 Şubattan itibaren fotoğraf sanatçısı Kostas Vergas bizi “Yunanistan’dan Esintiler’’ isimli sergisinde, sayısız yunan topografya alternatiflerine doğru yolculuğa götürecek. Kostas Vergas Yunanistan’ı  adım adım dolaşarak, 60 lirik fotoğrafıyla, bize  bu duygulu ve şiirsel güzellikleri  kendi şahsi objektifinden sunuyor. Sanatçının sergisi halihazırda Ankara ve İzmirde devam ederken, Sismanoglio Megaro binasında 14 -24 Şubat tarihlerinde sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.

Kostas Vergas hakkında…

Kostas Vergas Nafplio`da doğdu. Patra Üniversitesinde Matematik okudu. 1986 yılından bu yana profesyonel olarak fotoğrafla uğraşıyor. Yayıncılık ve reklam şirketleri, ulusal ve uluslararası dergilerde çalışıyor. 1987`de Ulusal Turist Fotoğraf Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı (HELEXPO, Selanik). Londra Uluslararası Reklam Ödülleri ve New York Festival`da kazanan Yunanistan Turizm Kurumunun fotoğrafları onun imzası taşıyor. Sanatçının çalışmaları, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Finlandiya, Belçika, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Almanya`da sergilenmiştir. 1997 yılından bu yana Atina`daki Leica Akademisinde fotoğrafçılık eğitimi veriyor.

BİREYSEL YAYINLAR: “Yunanistan- Festivaller ve Gelenekler”, “Yunanistan, Doğanın Senfonisi”, “İdra”, “Atina’da gezisi”, “İdra, İnanç Yolları”, “Samos”, “Samos, İnanç Yolları”, “Fotoğrafçilar”

Adres : İstiklal cad. No 60, Beyoğlu

Sergi Süresi: 14-24 Şubat 2012

Ziyaret Saatleri: Hafta içi 15:00-20:00, Hafta Sonu 12:00-20:00