Konferans: Boğaziçi Buluşmaları

Sakıp Sabancı Müzesi, Boğaziçi’ni her yönüyle ele alan “Boğaziçi Buluşmaları” başlıklı konferans serisinin dördüncüsüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor!

19 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek konferansın açılışını “Semavi Dinler Öncesi Boğaziçi’ndeki İnanç Yapıları” başlıklı konuşması ile Yüksek Mimar Dr. M. Sinan Genim yapacak. Ardından Araştırmacı, Yazar ve Rehber Orhan Türker “Boğaziçi’nin Rum Ortodoks Kiliseleri”, Sanat Tarihçisi ve Rehber Dr. Elmon Hançer “Boğaziçi’nin Ermeni Kiliseleri”, 500. Yıl Vakfı Başkanı, Araştırmacı ve Yazar Naim A. Güleryüz ise “Boğaziçi’nin Sinagogları” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirecek.

Konferans, 14.00’te başlayacak. Konferansın ardından saat 16.30-18.00 saatleri arasında Boyacıköy’deki Rum Ortodoks Kilisesi ile Ermeni Kilisesi’ne gezi düzenlenecektir.

Konferans sonrası Boyacıköy’deki Rum Ortodoks Kilisesi ile Ermeni Kilisesi’ne düzenlenecek geziler için sınırlı sayıdaki kontenjan dolmuştur. Konferansa katılım ücretsizdir ve rezervasyon gerekmemektedir.

Sakıp Sabancı Müzesi
Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan, 34467 İstanbul


Ξενοδοχεία στην Κωνσταντινούπολη


Ξενοδοχεία στη Σμύρνη


Ξενοδοχεία στην Καππαδοκία