Güllük-Leros Öğrencilerinin Kardeşliğine Belediyeler de Katılacak

25 yıldan beri Yunanistan’ın Leros Adası İlköğretim Okulu ile kardeş okul olarak dayanışma içinde olan Güllük İlköğretim Okulu Leros Adası’nı ziyaret etti. Ziyarete katılan Güllük Belediye Başkan vekili Tevfik Kırçın, kardeş belediye olunması yönünde girişimlerde bulunacaklarını açıkladı.

Güllük İlköğretim Okulu ve Yunanistan’ın Leros Adası İlköğretim Okulu arasındaki 25 yıllık kardeşlik köprüsüne Güllük Belediyesi de dâhil oldu. Kardeş okulu ile dayanışma içinde olan Güllük İlköğretim Okulu’ndan bir heyet önceki hafta Leros Adasını ziyaret ederek yurda döndü. Geziye Güllük İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Yatakçı, Yasemin, İlyas Parlak ve dört öğrencinin yanı sıra Güllük Belediye Başkan Vekili Tevfik Kırçın katıldı. Leros’ta çeşitli etkinliklere katılan gruba üç gün boyunca doyumsuz bir gün geçirten Leros’lu yetkililer öğretmen ve öğrenciler ile karşılıklı olarak birbirlerine çeşitli hediyeler verdiler. 25 Yıl önce hediye olarak verilen bir zeytin ağacı önünde de hatıra resim çekildiler.

Güllük Belediye başkan vekili Tevfik Kırçın ve okul Müdürü Süleyman Yatakçı Leros İlköğretim okulunu ziyaret ederek öğrencilerle tanışarak bol bol sohbet imkânı bulurken, Leros Adasında heryıl İtalya ve Yunanistan işbirliği ile düzenlenen yat yarışlarında bir konuşma yapan Güllük Belediye Başkan vekili Kırçın, yat yarışlarına katılan kapatan ve gemicilere başarılar diledi. Belediye Başkanı Kırçın ve okul müdürü Süleyman Yatakçı Leros Belediye Başkanını ziyaret etti.

İhlas Haber Ajansı