Eylül 2013 Sismanoglio Megaro Yunanca derslere yeni kayıtlar

3 Eylül 2013’ten, 18 Eylül 2013’e kadar Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun Sismanoglio Megaro binasında yeni eğitim dönemi Yunan dili öğrenim programı öğrenci kayıtları yapılacaktır. Derslerin başlangıç tarihi 30 Eylül 2013 ‘dür.

Kayıtlarla ilgili bilgiler:
1. Başlangıç seviyesi hariç Sismanoglio Megaro’nun bütün bölümleri (A2.1-C1 kadar): Programla ilgilenenler Sismanoglio Megaro’da 18 Eylül Çarşamba günü saat 18:30 ve 21 Eylül Cumartesi günü saat 14:30’de gerçekleştirilecek olan yazılı ve sözlü Seviye Tespit Sınavına katılmaya davet edilecektir.
Yunanca eğitimine başlangıç seviyesinde başvurmak isteyen adaylar, Sismanoglio Megaro’nun işbirliği halinde olduğu ,aşağıda bilgileri sunulan dil merkezlerine başvurabilirler:
-Dilmer, Gümüşsuyu, Taksim’de  faaliyet gösteriyor. www.dilmer.com
-İstanbul Lisan Merkezi, şubeleri Bakırköy, Mecidiyeköy, Kadıköy ve Beşiktaş’ta bulunmaktadır.www.ilm.com.tr
Yukarıda bahsi geçen dil kurslarında Sismanoglio Megaro’nun ders programının uygulandığını ve A1 seviyesini başarıyla tamamlayan katılımcıların, sonrasında A2 seviyesi için Sismanoglio Megaro’ya başvurabileceklerini belirtiriz.

2. Yunanca Konuşma Kursu: Konuşma Kursu, Υunanca’ nın temel gramerini (Α2.1-Α.2.2-Β1.1 seviyeleri) bilen bunun yanında konuşma ve dinleme becerisini geliştirmek isteyenler için planlanmıştır. Konuşma kursunda öğrencilere, kelime dağarcığını geliştirme, daha akıcı konuşma ve Yunan dilinin vurgulama ve fonetik yapısını tanıma fırsatı sunulacaktır. Bu kursla ilgilenenler Sismanoglio 18 Eylül Çarşamba günü saat 17:30 ve 21 Eylül Cumartesi günü saat 13:00’de gerçekleştirilecek olan sözlü Seviye Tespit Sınavına katılmaya davet edilecektir.

3. Edebi Eser Okuma ve tercüme kursu: Edebi eser okuma kursu Yunan dilinin temel gramerini bilen ve Yunanca dil bilgisini daha üst seviyeye taşımak isteyenler için planlanmıştır. Aynı zamanda kursa katılanlar çağdaş Yunan yaşam tarzı ve kültürü ile tanışacaklardır. Edebi eser okuma kursunda masal, hikâye, roman, şiir, tiyatro gibi farklı edebi türleri orijinal halleriyle okuyup analiz etme fırsatı sunulacaktır. Ele alınacak metinlerin bazılarının Türkçe çevirisi bulunmaktadır. Dersler iki haftada bir olacaktır. Bu kursla ilgilenenler Sismanoglio 18 Eylül Çarşamba günü saat 18:30 ve 21 Eylül Cumartesi günü saat 14:30’de gerçekleştirilecek olan yazılı ve sözlü Seviye Tespit Sınavına katılmaya davet edilecektir.
4. Skype üzerinden programa katılım
Bu sene belirli bir sayıda katılımcıya verilebilecek olan bu uygulama İstanbul dışında öğrencilerin interne (skype) üzerinden programa katılımı için uygulanacaktır. Bu uygulama ile ilgilenenlerin mevcut skype kullanıcı adı ve   başvuru formlarını bize sismanogliomegaro@gmail.com adresinden göndermeleri rica olunur.

İlgilenenler Yunan dil kursları sekreterliğine aşağıdaki evrakları bizzat kendileri ibraz etmelidirler:
1) Burs başvuru formu
2) 2 Fotoğraf
3) Nüfus cüzdanı fotokopisi
4) İkametgah sureti

Yunan dil kursları sekreterliği aşağıdaki gün ve saatler arasında kayıtlara açıktır:
Salıdan Cumartesiye kadar 11:00 – 17:00 saatlerinde.

Kaynak: mfa.gr/turkey