Erzurumlu Güreşçi Gör, Yunanistan’dan Altın Madalya İle Döndü

Erzurum Palandöken BelediyeSporKulübü sporcusu Kenan Gör,Yunanistan’ın Larissa kentinde düzenlenen Akdeniz Kupası Büyük Erkekler Serbest Güreş Turnuvası’nda 120 kilogramda altınmadalyakazandı.

Yunanistan’dan Erzurum’a altınmadalyageldi. Larissa kentinde düzenlenen Akdeniz Kupası Büyük Erkekler Serbest Güreş Turnuvasında Erzurumlu Kenan Gör, kilosunda Akdeniz şampiyonuolarakaltın madalya kazandı.

Şampiyonluk haberinialanPalandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, milli güreşçiyi cep telefonuyla arayarak tebrik etti. Milil sporcu Gör’den Avrupa şampiyonluğu sözüalanBulutlar, “Belediyemizherzaman sporun ve sporcunun yanında. Elimizden geldiğikadarsporu ve sporcularamızadestekveriyoruz.ÇünküPalandöken Belediyespor Kulübü’nün bünyesinde olan güreş takımımız bölgenin ve Erzurum’untek1. Lig’demücadeleveren takımıdır.” diyerek şunları söyledi:

“Bizleri ve şehrimizi eniyitemsil etmesiiçinhiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Yaklaşık üç yıl önceSporKulübümüzün bünyesine kattığımız Güreş Takımımız bu zaman içerisinde 39. Uluslar arası Yaşar Doğu güreş turnuvasında üçüncülük elde etmiş,birinciligde gurupbirinciliğielde etmiş,milli takımabirçoksporcu vermiş yine büyükbirbaşarı elde edilerek Akdeniz Kupasında Altın madalya alınmıştır. Milli Güreşçimiz Kenan Gör’ü ve hocasını kutluyorum.”

Kenan Gör, Yunanistan’dan dönerekmilli takımkampına katıldı.

kaynak: haberimport.com