Erdal Özyağcılar’dan Yeni Dizi : ‘İki Yaka Bir İsmail’

Erdal Özyağcılar Yabancı Damat Dizisi’nde

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, Mayıs ayında Midilli Adası ile Assos’da Yunan ve Türk  oyuncularının da rol olacağı “İki Yaka Bir İsmail” isimli bir dizinin çekimlerine başlayacaklarını açıkladı. Konusu Assos ile Yunanistan’ın Midilli Adası arasında geçecek dizi ile, komedi ve drama diliyle, bu iki yakadaki insanların birbirlerinden farklı olmadığı anlatılacak.

 Konusu  ise Assos’ta yaşayan balıkçı İsmail’in Assos’ta bir karısı ve iki çocuğu olacak. 20 yıl önce fırtınadan dolayı teknesiyle Midilli Adası’na sığınmak zorunda kalan İsmail’in, orada da sevip evlendiği kadından iki çocuğu olacak. Ancak her iki yakadaki karıları ve çocuklarının birbirinden haberi olmayacak.

 Erdal Özyağcılar  : “Biz bunu “Yabancı Damat” dizisinde yapmıştık ve  bu dizi ile ilgili Yunan bir tarihçi, Yunan ve Türk halkının birlikteliğine ait yıllardır politikacıların yaptığı çalışmadan çok daha faydalı olduğunu söylemişti. İki ülke vatandaşları arasındaki bağların bir kez daha gündeme gelmesinde yarar var. Kara parçalarımız 4,5-7-8 mil. Orada 1-1,5 milyon insan potansiyeli var. Yediğimiz zeytin, balık hep aynı. Ama oradaki bu potansiyel burası ile iç içe geçmiyor. Aslında bizim bu film çekimi ile onlara daha da faydamız olacak. Malum Yunanistan’daki ekonomik durum belli. Böylece bizler de onlara katkı sağlamış olacağız” dedi.