Dünya Türk Girişimcileri Kurultayı’na Yunanistan’dan Katılım

DEIK çatısı altında ,dünyanın dört bir yanında yerleşik olarak faaliyet gösteren  Türk girişimci ve yöneticilerini,  Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) faaliyetleri ile resmi makamlar ile buluşturarak, iletişim platformu dtik. org. tr adresini kurmuş olup, 72 ülkeden 1800’e yakın Türk girişimcisi ve profesyonelinin iletişimde kalmasını sağlayarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’nin en önemli faaliyetlerinden biri olan Dünya Türk Girişimciler Kurultayı, bu yıl, 18-19 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, T.C Ekonomi Bakanlığı ve Dış Ekonomik ilişkiler Kurulu (DEİK)’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nda, Bakanlar Kurulu üyelerinin katılımıyla “İnteraktif Oturum” ve “Bölgesel Oturumlar” düzenlenecektir. Yurt dışında yerleşik Türk girişimcilerinin karşılaştığı sorunlar uzmanlar, gazeteciler, öğretim görevlileri ve tecrübeli girişimcilerle tartışılacak ve soru cevap şeklinde paneller gerçekleştirilecektir. Diğer taraftan, “ikili iş görüşmeleri” ile dünyanın dört bir yanından katılan girişimciler hem birbirleriyle tanışması hem de anavatandaki muhataplarıyla işbirlikleri ve ortaklıklar kurmasına zemin oluşturulacaktır.

Yunanistan’dan katılımın yoğun olduğu  Dünya Türk İşadamları Kurultayı alım heyeti programına  bu yıl İskeçe, Gümülcine ve Rodos’tan değişik sektörlerde faaliyet gösteren ondan fazla girişimci firma katılıyor.

GRTRnews