Burcu Ada’dan Türk-Yunan dostluğuna hizmet

İsveç’te yaşayan Türk müzisyen Burcu Ada, Malmö’de düzenlenen Dünya Folk Müziği Galası’nda Anadolu’da doğan Türk ve Yunan müziğini seslendirdi. Burcu Ada’nın eşi Kudret Ada’nın da eşlik ettiği vokal grubunda Yunanlı sanatçılarda yer aldı.

İSVEÇ’in ev sahipliğinde yapılan Malmö Dünya Etnik Müzik Galası’nda Burcu Ada Türkiye’yi temsil etti. Organizasyonun bir çok hedefi arasında, dünyadaki etnik müziği kalkındırmak bulunduruyor.

Galaya kendisi gibi müziyen olan eli Kudret Ada ile katılan Burcu Ada’ya Yunanlı müzisyen Christos Neofotistos ve Georgios Anastasiiadis eşlik etti.

Türk ve Yunan dostluğuna hitap etti
Burcu Ada, sahne aldığı gala gecesinde Anadolu coğrafyasında doğan Türk ve Yunan müziği sentezinden şarkılar seslendirdi. Yaklaşık bin 500 kişinin izlediği konserin jürisinde yer alan müzisyenler Burcu Ada’nın gelecek yıl İsveç’in Gavle kentinde düzenlenecek Dünya Folk Müziği Galası’nda dağıtılacak ödüller için aday gösterilmesine karar verdi.

Burcu Ada ve ekibinin büyük sükse yaptığı konsere İsveç radyosu (SR) ve İsveç Televizyonu da (SVT) büyük ilgi göstererek canlı olarak yayınladı.

hurriyet.de