3 Bant Avrupa Bilardo Şampiyonası’nda Yunanistan Şampiyon

Bahçelievler Belediyesi”nin ev sahipliğinde 3 gündür devam eden 69. 3 Bant Ferdi Avrupa Bilardo Şampiyonasının finali Siyavuşpaşa Kültür ve Spor Kompleksi’nde gerçekleşti.

Bahçelievler Belediyesi’nin ev sahipliğinde 3 gündür devam eden 69. 3 Bant Ferdi Avrupa Bilardo Şampiyonasının finali Siyavuşpaşa Kültür ve Spor Kompleksi’nde gerçekleşti.

Yarı finalde Yunanlı Filipos Kasidokostas ile karşılaşan Türk oyuncu Murat Naci Çoklu maçı 40’a 20 kaybederek 3 üncü oldu. Yarı finalde Alman oyuncu Martin Horn ile karşılaşarak müsabakayı 40-37 kazanan Hollanda’lı oyuncu Raimond Burgman ile Yunanlı oyuncu Filipos Kasidokostas finalde karşı karşıya geldiler. Yunanlı oyuncu Filipos Kasidokostas, oldukça heyecanlı geçen müsabakayı 40-26 lık skorla rahat kazanarak şampiyonanın birincisi oldu. Dereceye girenlere madalya ve ödüllerini, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Uğur Kurugöllü, Avrupa Bilardo Konfederasyonu Genel Sekreteri Johny Houtsch, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Tekiroğlu ve Belediye Spor Kulübü Başkanı Yusuf Yıldırım verdi.

18 ülkeden 32 sporcunun katıldığı 69. 3 Bant Ferdi Avrupa Bilardo Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan Bahçelievler Belediyesi olarak onur duyduklarını belirten Belediye Başkanı Osman Develioğlu, ilçede spor alt yapısına oldukça önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Uğur Kurugöllü ve Avrupa Bilardo Konfederasyonu (CEB) Genel Sekreteri Johny Houtsch da böylesine önemli bir organizasyonda bilardo camiasına verdiği önem ve destekten dolayı Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na teşekkür ettiler.

Bilardo severlerin yoğun ilgi gösterdiği şampiyonaya Almanya, Belçika, İtalya, İspanya, İsviçre, İsveç, Danimarka, Fransa, Avusturya, Hollanda, Yunanistan, Mısır, Portekiz, Hırvatistan, Lüksemburg, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye katıldı.

Ödül töreni sırasında, birinci olan Yunanlı oyuncu Filipos Kasidokostas ile Türk oyuncu Murat Naci Çoklu’nun Türk ve Yunan bayraklarıyla verdiği poz büyük alkış aldı.

Şampiyona sonunda, organizasyonda emeği geçenlere Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Uğur Kurugöllü ve Avrupa Bilardo Konfederasyonu (CEB) Genel Sekreteri Johny Houtsch tarafından plaket verildi.

İhlas Haber Ajansı